Menüü

Veateade

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls funktsioonis _menu_load_objects() (rida 579 / /var/www/clients/client11/web140/web/includes/menu.inc).

Evakuatsiooniplaanide koostamine

Tuleohutuse üldnõuded sätestavad hoone valdajale kohustuse töötada välja evakuatsioonplaan. Uuri seadusandlust

Evakuatsiooniplaan koosneb tegevuskavast ja evakuatsiooni skemaatilisest plaanist (evakuatsiooniskeemid). 
 
Tegevuskava evakuatsiooni läbiviimiseks on juhendmaterjal, kus on kirjeldatud evakuatsiooni läbiviimiseks konkreetsed tegevused ja tegevuste läbiviimise eest vastutavad isikud.
 
Tegevuskava: 
  • sätestab mõisted
  • kirjeldab objektil ehituslikult tagatud evakuatsioonivõimalusi (evakuatsiooniteed ja pääsud, tuletõkkesektsioonide asukohad jms)
  • määratleb personaalsed kohustused ning täpsed tegevusjuhised evakuatsioonijuhile, ruumides evakuatsiooni eest vastutavatele töötajatele, turvatöötajatele, esmaabi eest vastutavatele töötajatele, jne. 
Tegevuskava määratleb ka evakuatsiooni tagamiseks vajaliku varustuse (isikukaitsevahendid, sidevahendid jms) asukohad ning kasutamise juhised.
 
Evakuatsiooniskeemid on lihtsustatud korruseplaanid, millel on ära toodud evakuatsioonitsoonid, evakuatsiooniteed ja –pääsud, samuti tuleohutuspaigaldiste, sidevahendite, isikukaitsevahendite ning elektrilülitusseadmete asukohad aga ka hädaväljapääsud. 
 
Lisaks evakuatsiooniplaanide koostamisele viime läbi iga-aastaseid evakuatsiooniõppusi ja korraldame tuleohutusalaseid täiendkoolitusi.
Evakuatsiooniõppus on tegevuskava või selle osa omandamiseks läbiviidav praktiline harjutus.
 
 
Täpsema info saamiseks võtke meiega palun ühendust:
 
Antifire Tuleohutuslahendused OÜ
Laki 11B, 12915 Tallinn
E-R 9.00-17.00
 
Telefon: (+372) 651 7010